Rewal/Atrakcje

Rewal dawna osada rybacka, położona na 15 – metrowym klifie stanowi centrum administracyjne, kulturalne i oświatowe Gminy Rewal. Rewal zachwyca turystów swoją urodą, zadbaną zielenią oraz dobrze zorganizowaną infrastrukturą. Urozmaicona architektura, wypielęgnowane ogródki przydomowe, liczne kawiarenki, kwieciste place, nastrojowe oświetlenie ulic – wszystko to sprawia, że panuje tu specyficzna, atmosfera spokoju i przytulności. Ta właśnie atmosfera oraz nowoczesna baza noclegowa „na każdą kieszeń” , składająca się z nowoczesnych ośrodków wczasowych, pensjonatów, domów gościnnych i kempingów, sprawia, że turyści, którzy raz odwiedzili Rewal, powracają tu co roku. Długie ciepłe wieczory umilają nowoczesne dyskoteki i tętniące życiem kawiarenki.

Chętnie odwiedzana przez turystów jest rewalska przystań rybacka, z charakterystycznymi kolorowymi łodziami na brzegu morza. Można się tu przypatrywać pracy rybaków, powracających z morskich połowów lub kupić świeżą rybę prosto z kutra.  Nie brak w Rewalu doskonałych warunków dla miłośników aktywnego wypoczynku, uprawiających siatkówkę plażową, kolarstwo, tenis a nawet lotniarstwo. Warto w tym miejscu wspomnieć o rewalskim kompleksie sportowym, z boiskiem lekkoatletycznym ze sztuczną trawą, kortami tenisowymi, skate parkiem i nowoczesną halą sportową, na której mogą odbywać się zawody i turnieje na międzynarodowym poziomie. Amatorzy rozrywki znajdą w Rewalu zawsze coś dla siebie. Koncerty największych gwiazd polskiej estrady w amfiteatrze, wieczory kabaretowe, imprezy plenerowe i wydarzenia sportowe odbywają się tu nie tylko w sezonie letnim.

Usytuowanie Rewala w centrum gminy sprawia, że wszędzie stąd blisko: można wypożyczyć rower i ścieżkami rowerowymi objechać malownicze okolice gminy, udać się w nostalgiczną podróż zabytkową kolejką wąskotorową, ciągniętą przez buchający dymem parowóz lub wsiąść do busa i  zwiedzić zabytki Kamienia Pomorskiego, Trzebiatowa czy Gryfic. Z Rewala blisko jest również do Świnoujścia i Kołobrzegu, skąd można wypłynąć w rejs statkiem na wyspę Bornholm, lub promem udać się do Ystad, Malmö  lub Kopenhagi.